Sağlık Servisi

  Kurumumuzda, hükümlü ve tutukluların kuruma ilk kabullerinden itibaren sağlık kontrolleri, muayene, teşhis, tetkik ve tedavilerinin yapıldığı tam donanımlı bir revir bulunmaktadır.  Kurumumuz revirinde hafta içi Salı- Perşembe günleri rutin muayene ve tedavi işlemleri gerçekleştirilmekte, ihtiyaç duyulması halinde ileri tetkik ve tedavi için hükümlü ve tutuklularımız devlet ve üniversite hastanelerine sevk edilerek tedavileri tamamlanmaktadır.


  Kurumumuzda kalmakta olan hükümlü ve tutukluların sağlık sorunlarının tedavisi için Aile Hekimliği uygulamasına geçilmekle beraber revir biriminde Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen  Aile Hekimliği uygulaması kapsamında kurumumuza görevlendirilen 1 Adet Aile Hekimi ve Adalet Bakanlığımızca kadrolu 1 Diş Hekimimiz bulunmaktadır. Kurumumuz kadrosunda bulunan 2 adet Sağlık Memuru ve Sağlık Hizmetlerinde tecrübeli 3  İnfaz ve Koruma Memuru Yardımcı Personel olarak görev yapmaktadır.


  Kurum Reviri bünyesinde Doktor Muayene Odası, Diş Tabibi Muayene ve Tedavi Odası, Acil Müdahale Odası, Psikolog Görüşme Odası, 3 yataklı tedavi bölümü bulunmaktadır.

  Adres

  OSMANİYE KÖYÜ KARAGÖL MEVKİ NO:34 SİNOP / MERKEZ

  Telefon

  Telefon : 0368 271 44 46 - 0368 271 53 40

  Faks : 0368 271 43 68 - 0368 271 52 42

  E-Posta

  abbsinop.etcikisaretadalet.gov.tr