Kurumumuz Hakkında

  Bakanlığımızın son yıllarda yapmış olduğu verimli çalışmalarla ceza infaz kurumlarının çehresi değişmiş, gerek yeni açılan modern ceza infaz kurumları gerekse de var olan infaz kurumlarının modernize edilmesiyle hükümlü ve tutukluların kurumlarda kaldıkları süreleri daha etkin ve verimli geçirmeleri sağlanmıştır. Sinop E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuzdaki yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve ortak kullanım alanlarının daha kullanılabilir hale getirilmesiyle hükümlü ve tutukluların salıverilmeleri sonrası toplumsal yaşama uyum sağlamadaki sorunlarının önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

  Sinop E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu olarak sadece hükümlü ve tutukluların barınması ve ıslah edilmesi konusunda değil, kurumumuzun modernizasyonunu sağlamamız konusunda da attığımız adımlar ne kadar doğru yolda olduğumuzu göstermektedir. Kurumumuz yapılan bakım ve onarımlar neticesinde diğer ceza infaz kurumlarına örnek gösterilecek konuma getirilmiştir.

  Kurumumuz, hazırlanan gelecek stratejisinde sadece bugün değil, yarınlarımızda da değişen koşullar göz önüne alınarak teknolojiyi ve yenilikleri yakından takip edecek ve bu konuda gerekli atılımları yapacaktır.Sinop E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu; 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen cezaevinden, 28.05.1996 tarihinde mülkiyeti Adalet Bakanlığına ait olan Ceza infaz Kurumuna taşınmıştır.

  Kurumumuz; Sinop Merkez Osmaniye Köyü Karagöl Mevkiinde 93.250 m2 alan içinde kurulmuş, Ana bina 35.000 m2 kapalı alana oturtulmuştur. Şehir merkezine, Adliye binasına 12 Km., uzaklıktadır. Ceza infaz kurumumuzun yan tarafında bulunan 28.965 m2 arazi 400 kişi kapasiteli Açık Ceza İnfaz Kurumu 01 haziran 2014 tarihinde inşası tamamlanmış ve hizmete açılmıştır.Açık Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde Türkiye nin en büyük kapalı alana sahip (2500m2) tekstil atölyesi bulunmaktadır.Açık Ceza İnfaz Kurumu Tekstil Atölyesi Adalet Bakanlığı ve özel sektör işbirliğinde imzalanan anlaşma doğrultusunda çalışmaktadır.

  Kurumumuzdaki yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve ortak kullanım alanlarının daha kullanılabilir hale getirilmesiyle hükümlü ve tutukluların salıverilmeleri sonrası toplumsal yaşama uyum sağlamadaki sorunlarının önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

  Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Duygu BAYAR ÖKSÜZ ve Cezaevi Savcımız Sayın Emrullah DELİGÖZ'dür. Müdürlüğünü Abdulhamit DENİZCİ’nin yaptığı Ceza İnfaz Kurumumuz E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu olup, kapasitesi 477 kişiliktir.

  Adres

  OSMANİYE KÖYÜ KARAGÖL MEVKİ NO:34 SİNOP / MERKEZ

  Telefon

  Telefon : 0368 271 44 46 - 0368 271 53 40

  Faks : 0368 271 43 68 - 0368 271 52 42

  E-Posta

  abbsinop.etcikisaretadalet.gov.tr