sd sd sd

SİNOP E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMUNDA MEVLİD KANDİLİ KUTLANDI

    Sinop E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Mevlid Kandili münasebetiyle İl Müftülüğünün de katkılarıyla, bir program düzenlendi. Programa Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Duygu BAYAR, Kurum Müdürü Abdulhamit DENİZCİ, Sinop İl Müftüsü Ali Hayri ÇELİK, Kurum 2. Müdürleri İsmail TEKELİ, Kadriye ARSLAN, Kurum Personeli ve 200 Hükümlü Tutuklu katıldı.

       Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) doğumun müjdelendiği gün olması sebebiyle düzenlenen Mevlid Kandili programının ilk bölümünde Peygamberimiz Hz. Muhammed ve Birlikte Yaşama Ahlakı konulu kısa sinevizyon gösterimi yapıldı. Daha sonra Kurum Vaizi Mustafa EKİN tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ile program devam etti.

       Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Sinop İl Müftüsü Ali Hayri ÇELİK yaptı, İl Müftüsü Ali Hayri ÇELİK konuşmasında Peygamber Efendimizi ve onun mesajlarını doğru anlamamız ve hayatımıza doğru tatbik etmemiz bugün daha da önemli hale gelmiştir. Peygamber Efendimizin hayatında yaşanmış olaylar ile ilgili örnekler verildiği konferans hükümlü tutuklular tarafından ilgi ile dinlendi.

       Son olarak Sinop İl Müftülüğü Dini Musiki Korosu tarafından okunan ilahi ve kasideler izleyenler tarafından ilgi ve coşku ile dinlende.

       Programın sonunda, Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Duygu BAYAR bir konuşma yaptı. Başsavcısı Duygu BAYAR konuşmasında salonda bulunan herkesin Mevlit Kandilini kutlayarak, hayırlara vesile olmasını diledi. Dinimizce kutsal sayılan ve önemli bir yeri bulunan kandiller ve mübarek günlerin kutlanmasına önem verdiklerini, manevi bilinci uyandırma ve birlik ve beraberlik duygusunu ön plana çıkartılması adına böyle günleri değerlendirmemiz gerektiğini dile getirdi. Program hatıra fotoğrafı çekilmesi ve katılan hükümlü tutuklulara kandil simidi ikram edilmesiyle sona erdi.

 
Sinop E Tipi Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2018 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.