sd sd

SİNOP E TİPİ’ NDE CUMHURİYET COŞKUSU

    Sinop E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumları Kapalı Bölümünde Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 94. Yıldönümü dolayısıyla bir program düzenlendi. Programa Kurum Müdür Vekili İsmail TEKELİ, Kurum Vaizleri, Kurum Personeli ve tutuklu hükümlü katıldı.

       Program, Cumhuriyet’imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, O’nun kahraman silah arkadaşlarının ve kanlarıyla bu toprakları Vatan yapan aziz şehitlerimizin manevi huzurlarında 1 dakikalık saygı duruşu ve hep bir ağızdan İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

       Programda daha sonra Cumhuriyetin Kuruluşunu konu alan sinevizyon gösterisi yer aldı. Sinevizyonda, Vatan topraklarını savunmak ve bağımsızlığını canı pahasına korumak için işgalcilere karşı onur savaşı veren bir milletin küllerinden yeniden doğuşu anlatıldı.

      Program Çocuk tutuklular T.T. ve Ö.C.E tarafından “Akdeniz’ e Doğru” ve “Bayrak” adlı şiirlerin coşku ile okunmasıyla devam etti. Çocuk tutukluların okuduğu şiirler izleyenlerden büyük beğeni aldı.

      Programda son olarak Kurum Öğretmeni Bülent YILMAZ tarafından konuşma yapıldı. Konuşmada; “Mustafa Kemal Atatürk’ ün “Türk Milletinin karakterine ve geleneklerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Cumhuriyeti her geçen gün ileri taşımanın azim ve kararlılığını daha fazla yaşamalıyız. Yarınların daha güçlü, daha huzurlu Türkiye’sini elbirliğiyle inşa edebilmek için bizlere düşen en önemli görev; Birlik ve beraberlik içinde bölünmez bütünlüğümüze, demokrasimize, sahip çıkmak, Ülkemizin birliğini hedef alan her türlü güçlere ve bu güçlerin haince emellerine karşı el birliği ile mücadele etmek olmalıdır.” dedi.


      Program toplu çekilen fotoğrafın ardından sona erdi.

 
Sinop E Tipi Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2018 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.