sd sd sd

SİNOP E TİPİ KAPALI VE AÇIK’ DA 10 KASIM ATATÜRK’ Ü ANMA PROGRAMLARI DÜZENLENDİ

    Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. Yıldönümünde kendisini anmak ve onun mirasına olan minnettarlığı ifade etmek amacıyla, Sinop E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumlarında iki ayrı anma programı düzenlendi.

       Türkiye Cumhuriyeti’ nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ve kahraman silah arkadaşlarının, ülkemizin terörle mücadelesinde, şehitlik mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizin rahmetle, kahraman gazilerimizin de saygıyla anıldığı programa Kurum Müdürü Abdulhamit DENİZCİ, Kurum 2. Müdürleri İsmail TEKELİ, Kadriye ARSLAN, Duran ARAR, Karakol Komutanı J. Asb. Kd. Bşv. Umut Kemalettin BAŞTÜRK, Kurum Personeli, Karakol Komutanlığında görevli personel ve askerler ile Açık Ceza İnfaz Kurumunda bulunan 200 hükümlü katıldı.

       Atatürk’ ün hayata gözlerini kapattığı saat 09.05 de sirenlerin çalmasıyla birlikte saygı duruşu ve sonrasında hep bir ağızdan İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programlarda İdare Memuru Cem YEŞİLOVA ve Kurum Öğretmeni Bülent YILMAZ tarafından günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmalar yaptılar.

      Programlar, Karakol Komutanlığında görevli Jandarma erleri ve Açık Ceza İnfaz Kurumu hükümlüleri tarafından okunan şiirlerin ardından sona erdi.

 
Sinop E Tipi Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2018 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.